Kompletny męski zestaw kosmetyczny

Zestawy do makijażu dla mężczyzn - wysokiej jakości kosmetyki w przystępnej cenie
Jestem mężczyzną i chcę dobrze wyglądać. Jakie produkty pielęgnacyjne mogą mi w tym pomóc?

Kosmetyki pielęgnacyjne dla mężczyzn pomagają skórze lepiej reagować na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne. Mężczyźni nie powinni używać produktów dla kobiet – ze względu na różnice w budowie skóry. Mężczyźni mają o 20% grubszą skórę niż kobiety. A ich gruczoły łojowe są liczniejsze i większe.

Produkty dla mężczyzn są więc bardziej intensywne

Kosmetyki zawierają bardziej agresywne stężenia składników aktywnych. Mężczyźni mogą używać tylko podstawowych kobiecych produktów kosmetycznych, np. kremu nawilżającego. Jeśli natomiast ma być zredukowane przetłuszczanie się skóry lub mają być uwzględnione schorzenia skóry związane z wiekiem, produkty dla kobiet nie są odpowiednie.

Od czego zacząć w pielęgnacji skóry?

Najpierw określ swój typ skóry: normalna, sucha, tłusta, mieszana. Jak to zrobić? W domu istnieje prosta metoda: weź chusteczkę higieniczną, zwykłą lub papier ryżowy i delikatnie przyłóż ją do różnych obszarów twarzy. Zobacz papier pod światłem i określ, ile tłuszczu ze skóry zebrał. Jeśli na tkankach nie ma śladów, skóra jest sucha. Jeśli po dotknięciu nosa lub czoła jest tłusta, masz skórę normalną lub mieszaną. Wreszcie, jeśli papier jest błyszczący, prawdopodobnie masz tłustą skórę.

Zestaw kosmetyków męskich powinien być dobierany w zależności od rodzaju i stanu skóry oraz osobistych preferencji. Na przykład, jeśli Twoja skóra jest sucha i wrażliwa, będziesz potrzebować produktów do skóry wrażliwej połączonych z ukierunkowaną regeneracją. Męska skóra jest skłonna do powstawania zaskórników – szczególnie na nosie, między brwiami i na brodzie. 

Kiedy powinienem zacząć stosować produkty przeciwstarzeniowe?

Kosmetolodzy zalecają włączenie produktów przeciwstarzeniowych do codziennej pielęgnacji, gdy tylko pojawi się taka potrzeba, czyli przy pierwszych widocznych oznakach starzenia się skóry. A wiek nie jest kluczowym parametrem: niektóre osoby w wieku 35 lat będą wyglądać świetnie dzięki genetyce i zdrowemu stylowi życia, a inne potrzebują skuteczniejszych produktów już w wieku 20 lat.

Krem przeciwstarzeniowy dla mężczyzn wygładza zmarszczki, regeneruje skórę, przywraca jej jędrność i witalność. Stosuj go profilaktycznie, aby opóźnić pojawienie się głębokich zmarszczek o kilka lat. Przed wyborem produktu należy skonsultować się ze specjalistą.